WYCIECZKA DO KOLEJKOWA WE WROCŁAWIU – WSPANIAŁA PRZYGODA DLA UCZNIÓW KLAS I-III!

Utworzono dnia 30.01.2024

Radosne głosy, pełne entuzjazmu rozmowy i niesamowite emocje – towarzyszyły nam podczas dzisiejszej wycieczki do Kolejkowa we Wrocławiu, która była magicznym przeżyciem dla uczniów klas I-III naszej szkoły. To miejscu, gdzie pociągi modelowe i miasto spotykają się, tworząc niepowtarzalną atmosferę edukacyjnej przygody.

Wielobarwne światła, charakterystyczny dźwięk toczących się kółek i zapach dymu – to pierwsze wrażenia, które przywitały nas po wejściu do Kolejkowa. Każdy z uczniów natychmiast znalazł się w świecie, gdzie modele kolejowe ożywają, prezentując nam różnorodne krajobrazy i scenerie.

Przewodnicy, którzy oprowadzali nas po Kolejkowie, okazali się nie tylko pasjonatami kolei, ale również doskonałymi animatorami. Pełni ciekawostek i wiedzy, opowiadali o historii kolejnictwa i prezentowali nam różnorodne modele i repliki zabytków Wrocławia. Z zapartym tchem podziwialiśmy skalę detali, z jaką zostały wykonane modele miasta, w tym Hali Stulecia, Ostrów Tumski czy Katedrę Świętego Jana.

Nasi uczniowie mieli także okazję podejrzeć, jak to jest być „machinistą” pociągu modelowego. Z wielkim zainteresowaniem obserwowaliśmy, jak obsługa kolei bacznie steruje ruchem pociągów i dba o ich płynność.

Dzisiejsza wycieczka nie tylko dostarczyła nam niesamowitych wrażeń, ale również wpłynęła na rozwijanie naszych kompetencji. Bogactwo szczegółów, z jakimi zetknęliśmy się podczas wizyty, rozwija naszą spostrzegawczość i umiejętność koncentracji. Współpraca przy odkrywaniu różnorodnych szczegółów modeli kształtowała w nas umiejętność pracy zespołowej i budowania relacji.

Magdalena Ceglarek

Marita Cwojdzińska