Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Świetlica

Do pobrania

 

Czas pracy świetlicy

Poniedziałek - Piątek 6.30 - 16.00

 

Opiekę nad dziećmi w świetlicy pełnią:

  • Karolina Domin
  • Jeanette Jarczewska
  • Angelika Kwiecińska
 
W sytuacjach wymagających kontaktu z wychowawcami świetlicy prosimy o wiadomość poprzez e-dziennik.
 

W  świetlicy

Uczniowie mogą liczyć na ciepłą i przyjazną atmosferę oraz pomoc wychowawców świetlicy w różnych sytuacjach. Mogą odrobić zadania domowe, pograć z kolegami w gry stolikowe, zrelaksować się i pobawić w sali zabaw, rozwijać swoje zainteresowania  oraz pokazać swoje umiejętności i zdolności w czasie zajęć plastycznych oraz realizowanych projektów, np. świątecznych.

Świetlica szkolna jest częścią składową szkoły. Jej funkcjonowanie i organizacja jest ściśle związana z działaniem szkoły. Praca świetlicy prowadzona jest w oparciu o plan pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej, który pozostaje w korelacji z Planem Pracy Szkoły (opiera się o wytyczne Statutu Szkoły i Regulaminu Świetlicy).         

Głównym zadaniem świetlicy jest organizacja czasu wolnego uczniów pozostających na terenie szkoły przed i po zakończonych zajęciach lekcyjnych. Prowadzenie przez świetlicę zorganizowanych zajęć ma na celu nauczenie uczniów umiejętnego gospodarowania wolnym czasem i daje możliwość wykorzystania go zgodnie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami. W swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje wspomnianego czasu wolnego: odpoczynek (regenerację sił fizycznych i psychicznych), rozrywkę (która wyzwala przyjemne emocje) oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań.

 

Małgorzata Mikołajewska

 

Magiczny Dywan jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym jednocześnie funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego, stanowiąc pomoc dydaktyczną dedykowaną do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych wraz z zestawem treści multimedialnych przeznaczonych do pracy z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym, oraz rehabilitacji osób dorosłych i starszych. 

Zobacz więcej

 

Ważne informacje

  1. Rodzice, którzy chcą zgłosić dziecko do świetlicy szkolnej zobowiązani są wypełnić formularz zgłoszeniowy. Formularz można otrzymać w świetlicy lub pobrać ze strony.
  2. Wychowawcy świetlicy przyjmują opłaty za mleko i obiady (ogłoszenia dotyczące wysokości opłat oraz terminu wywieszane są w gablocie, stołówce i w świetlicy).

 

Dokumenty do pobrania:

  1.  Karta zgłoszenia do świetlicy
  2.  Regulamin świetlicy szkolnej
  3.  Regulamin dowożenia uczniów do Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu
  4.  Formularz zwolnienia ze świetlicy
  5.  Upoważnienie do odbioru dziecka/ucznia

 

Odsłony: 11155