Recytacje na wesoło

Agnieszka Bratuś, Iwona Stankiewicz

W maju Szkoła Podstawowa nr 4 w Rawiczu była organizatorem Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Humor w poezji”. Zadaniem uczestników było nadesłanie nagrania wideo z przygotowaną recytacją wiersza, który jest zabawny, dowcipny, wprawia w dobry nastrój lub wywołuje śmiech.

W zmaganiach wzięło udział 17 uczestników ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkół Podstawowych w Masłowie, Sarnowie, Sierakowie oraz Szkoły Podstawowej nr 4. Wśród wybranych tekstów znalazły się m.in. „Daktyle” D. Wawiłow, „O rodzicach” L. J. Kerna, „Koguty” A. Fredry, „Okulary” J. Tuwima czy „Strasna zaba” K. I. Gałczyńskiego. Uczniowie zadbali nie tylko o pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację i dobrą dykcję, ale także o ciekawą scenografię czy rekwizyty.

Laureatami konkursu został uczniowie:

1. miejsce – Emilia Armata ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie

2. miejsce – Liwia Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu

3. miejsce – Kacper Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawiczu

wyróżnienia: Lena Walkowiak ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie oraz Eliza Weber ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu.

Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji. Mamy nadzieję, że wtedy konkurs będzie miał formę stacjonarną.