Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Napisały do króla Globaresa

Agnieszka Bratuś

Rok 2021 ze względu na setną rocznicę urodzin legendarnego autora literatury science fiction został uchwalony Rokiem Stanisława Lema.

Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Golinie Wielkiej zorganizowała Powiatowy Konkurs Literacki „Opowiadanie dla króla Globaresa”. Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania twórczego na dowolny temat, które miało  bohatera „Bajek robotów” - władcę Eparydy pobudzić do śmiechu, wzruszyć do łez, oszołomić lub zatrwożyć. Dwie uczennice naszej szkoły podjęły to wyzwanie i świetnie sobie z nim poradziły. Martyna Majchrzak z kl. 8 b zajęła pierwsze miejsce, a Dominika Sarbinowska z kl. 6 d  - drugie.

Serdecznie gratulujemy!

 

Odsłony: 190