Konkurs recytatorski poezji Władysława Broniewskiego dla uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej❗️

Utworzono dnia 19.04.2024

W dniu 18 kwietnia br. w murach naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski poświęcony twórczości Władysława Broniewskiego.

Wydarzenie skierowane było do najmłodszych uczniów naszej szkoły, którzy już od najmłodszych lat mają okazję zapoznać się z polską poezją.

Konkurs był nie tylko doskonałą okazją do rozwijania umiejętności recytatorskich naszych uczniów, ale także sposobem na odkrycie dziedzictwa i piękna polskiej literatury. Młodzi uczestnicy zaprezentowali wybrane wiersze Władysława Broniewskiego w sposób pełen pasji, emocji i zaangażowania.

Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ poziom recytacji prezentowany przez naszych pierwszoklasistów był naprawdę imponujący. Wybór zwycięzców okazał się wyzwaniem, a każdy uczestnik zasłużył na ogromne brawa za odwagę i zaangażowanie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa nie tylko rozbudziła w naszych uczniach zamiłowanie do literatury, ale również przyniosła radość i satysfakcję z udziału w konkursie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów na drodze edukacji i kultury.

Dziękujemy także Władysławowi Broniewskiemu za piękną poezję, którą tak chętnie recytowali nasi uczniowie. Jego słowa nadal inspirują młode pokolenia do odkrywania piękna języka polskiego oraz bogactwa literatury.

Marita Cwojdzińska

Justyna Grzelewska