„Chłopki do bibliotek”

Utworzono dnia 11.04.2024
W marcu nasza biblioteka wzięła udział w konkursie pt. „Chłopki do bibliotek”, organizowanym przez Wydawnictwo „Marginesy”. Teraz chwalimy się, że otrzymaliśmy nagrodę, którą był bezpłatny egzemplarz książki Joanny Kuciel-Frydryszak „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”. Książka otrzymała tytuł Bestseller Empiku 2023 w kategorii literatura faktu. I jest naprawdę poruszająca! Bo „nie zrozumie nikt współczesnej Polski, społecznych napięć i historii własnej rodziny bez zrozumienia tego co autorka opisała w Chłopkach”. Zatem zapraszam do biblioteki, by po lekturze książki pytać, rozmawiać i dyskutować w rodzinie, bo ona naprawdę do tego zmusza. Bardzo dziękujemy Wydawnictwu „Marginesy” za książkę!

Iwona Agata Stankiewicz
Nauczyciel bibliotekarz